0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Makinası

30 Aralık 2018
1 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Makinası

İnşa edilen tüm yapılarda binaya su giriş çıkışını sağlayabilmek için oluşturulan tesisat hattı, doğru şekilde kurulmadığında bazı problemler ile karşılaşılabilmektedir. Su tesisatında en çok karşılaşılan problemlerden biri tıkanıklıktır. Tıkanıklığa sebep olan çok fazla durum vardır.

Tesisat Hattında Meydana Gelen Problemler

Tesisat hattı olması gerekenden daha küçük çapta borular tercih edilerek kurulduğunda çok ufak maddeler bile tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Ayrıca gider borusundan dökülen yemek artıkları, peçete ve diğer katı atıklar da tıkanıklık meydana getirebilmektedir. Buna ek olarak tesisat hattında kullanılan dirsek boruların çok keskin olması durumunda atıklar burada birikir ve suyun doğal akışına engel olur. Tıkanıklık açma makinası sayesinde bu problemi çözmek mümkündür. Uzman tesisat ekibi, cihaz ile tıkanıklığın yerini tespit ederek tıkanıklığı gidermektedir.

Makina Kullanımı

Cihazın ucunda yer alan kamera, boru içerisinden görüntü alarak tıkanıklığın nerede olduğunu tespit etmektedir. Kamera ile yer tespiti yapıldıktan sonra cihazın ucunda yer alan yay, atık maddeleri hızla öğüterek suya karışmasını sağlamaktadır. Bu cihaz, elektrik ile atıkları öğüttüğünden işlem hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. Tıkanıklık açma makinası, alanında tecrübeli tesisat ekibi tarafından kullanılmalıdır. Bu sayede tıkanıklık kısa sürede başarıyla giderilmektedir. Tıkanıklık giderildikten sonra kameralı cihaz tekrar boru içerisine yerleştirilerek bir görüntü daha alınmaktadır. Bu sayede tıkanıklık probleminin çözülüp çözülmediğinden emin olunur ve hiçbir atık madde gözlenmezse, su doğal akışında gidiyorsa işlem tamamlanmaktadır.

Eskiden tıkanıklık tespitinde cihaz kullanılmamaktaydı ve tıkanıklığın yer tespiti kırım yapılarak gerçekleştirilmekteydi. Tek tek fayans, beton zemin kırılmaktaydı. Bu yöntemle hem işin süresi uzamakta hem de onarım maliyeti artmaktaydı. Fakat günümüzde kullanılan profesyonel cihazlar sayesinde tıkanıklık tespiti kısa zamanda yapılarak onarım gerçekleştirilmektedir. Tıkanıklık açma makinası, farklı model ve işlevlerde üretilebilmektedir. Tıkanıklığa uygun cihaz kullanımı ile sorun çözülebilmektedir.

Tesisat hattında yaşanan problemler için uzman ekiplerle iletişime geçmek her zaman işin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan birinci sınıf kaliteye sahip malzemeler sayesinde uzun yıllar tesisat problemi ile karşılaşılmamaktadır. İşlem, kısa sürede düşük maliyet ile çözüme ulaştırılmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Kanal Tıkanıklık Açma Makinası

Fatih Su Kaçağı Bulma

Tıkanıklık Açma Su Kaçağı Tespiti

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizliği İlaçlı, Petek Temizliği İyi midir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button