0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Tesisatçı

28 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Tesisatçı

Tıkanıklıklar sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bu sorun birçok farklı nedenden dolayı meydana gelebilmektedir. Bu yüzden durumun çözüme kavuşturulması işlemlerinden önce soruna neden olan bu davranışlarının önüne geçilmesi son derece önemlidir. Tıkanıklık açma tesisatçı yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Tuvalet Ve Klozet Tıkanıklık Problemleri

Tıkanıklık problemi bulunulan alana göre farklılık göstermektedir. Tuvalet tıkanıklığı ile klozet tıkanıklığına neden olabilecek olaylar aynı değildir. Bu farklı durumlara dikkat edilerek yapılacak işlemler ile sorunun önüne geçilebilmektedir.

Tuvalet tıkanıklık problemlerinde belirli durumların bilerek ya da istemeyerek tekrarlanması soruna yol açmaktadır. Bu sorunlar tuvalet tıkanıklığına sebep olurken ortaya çıkan kötü koku ve zaman alan uğraşlar hayatı sekteye uğratabilmektedir. Tuvalet tıkanıklarına farklı şeyler sebep olabilirken bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Tuvalet tıkanıklıklarının en büyük nedenlerinden biri düşürülen ya da bilerek atılan bir cismin tıkanıklığa neden olmasıdır. Bu şekilde tıkanıklık yaşanırken bu duruma karşı dikkatli olunması ile sorunun önüne geçilebilir.
  • Peçeteler de tıkanıklık yaratabilmektedir. Peçeteler bazen es borusundan geçemeyerek bir yerde toplanır ve etraflarına topladıkları başka cisimler ile tıkanıklık yaratırlar.
  • Kireçlenme dolayısıyla da tıkanıklık yaşanabilir. Kireçlenme sayesinde boruların hacmi küçülür ve su akmakta zorlanarak tıkanıklığa neden olur.

Tuvalet tıkanıkları bu şekilde oluşurken lavabo tıkanıklıkları ise daha farklı nedenlerden dolayı başımıza gelmektedir. Bu nedenler çokça çeşitli olmak ile birlikte genel olarak insanların ihmalkar yapıları göze çarpmaktadır. Lavabo tıkanıklığına sebep olan bazı olayları şöyle sıralayabiliriz:

  • Lavabo tıkanıklığı sorununun en temel nedeni lavabonun içine bilerek ya da istemeyerek bırakılan cisimlerdir. Çay, pirinç tanesi, domates kabuğu, zeytin çekirdeği gibi bu cisimler içeride kalıp başka şeyler ile birleşerek tıkanıklık yaşanmasına neden olabilmektedir.
  • Yağlanma da bir diğer tıkanıklık nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • En sık karşılaşılan tıkanıklık sebeplerinden biri de kireçlenmedir. Kireç çözücüler ile bu durumun üstesinden gelmek mümkündür.
  • Binanın inşaat halindeyken yapılan yanlış işlemler de tıkanmaya sebep olabilmektedir. Bu işlemlerden etkilenen olumsuzluk ile hemen karşılaşılmasa bile sonradan ortaya çıkabilmektedirler.

Genel olarak sorunlar bunlar olarak ön plana çıkarken dikkatli kullanım ile üstesinden gelmek mümkündür.

Tesisatçı Seçimi

Yaşanılan bu problemleri kendi yöntemleriniz ile çözmeye çalışıp başarılı olmamış olabilirsiniz. Tıkanıklık açma tesisatçı işleminin doğru yapılması ile bu sorun rahatça çözülebilir. Seçilen tesisatçı da belirli özellikler aranmaktadır.

Tıkanıklık açma tesisatçı işleminde en çok dikkat edilmesi gereken nokta işin teknolojik aletler ile yapılması konusundadır. Günümüzde eski yöntemler ile kırıp dökmeli işlem yapan tesisatçılar da bulunmak ile birlikte bunlar gereksiz derecede yorucu olaylara sebebiyet vermektedir.

Damla Su Tesisat alanında profesyonel bir marka olup bu işlemleri sizler için en iyi şekilde halleder. Tıkanıklık açma tesisatçı konusunda yapacağınız bu seçim ile pişman olmayacağınızın garantisini veriyoruz.

İlginizi Çekebilir;


Tıkanıklık Açma; Klozet

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kocaeli 7/24 Tesisatçı

İstanbul Avrupa Yakası Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Kameralı Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button