0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Ümraniye

07 Ocak 2019
403 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Ümraniye

Günümüzde neredeyse tüm işlerin yapımında kullanılan su, kusursuz bir tesisat hattından geçirilerek şebeke suyuna karıştırılmalıdır. Ayrıca imal edilen kusursuz tesisat hattı sayesinde şebeke suyundan basınçla gelen su, aynı basınçla dairelere dağıtılmaktadır. Fakat tesisatta kullanılan kalitesiz malzemeler suyun gidiş hattına uygun olmayan boruların kullanımı, bazı problemlere sebep olabilmektedir. Özellikle borularda meydana gelen tıkanıklık, günümüzde çok sık rastlanan bir sorundur. Tıkanıklık açma Ümraniye ekipleri ile kısa sürede gerçekleştirilmekte ve bu aşamada son derece profesyonel bir işçilik gösterilmektedir.

Tıkanıklığa Sebep Olan Etmenler

Tesisat hattında tıkanıklığın yaşanmasına sebep olan etmenlerden biri katı atıklardır. Özellikle mutfak lavabosundan dökülen yemek artıkları, donmuş yağ gibi maddeler suyun akışına engel olarak tıkanıklığı meydana getirmektedir. Buna ek olarak boru çaplarının normalden küçük olması da tıkanıklık problemi oluşturabilmektedir. Ayrıca kullanılan dirsek boruları çok keskin olduğunda suyun dönüşünü engelleyerek, katı atıkların da burada birikmesine sebep olmakta ve hem maddelerin atılmasını hem de suyun akışını zorlaştırmaktadır.

Tıkanıklığı Giderme Yöntemleri

Tıkanıklık açma Ümraniye semtinde görev alan profesyonel tesisat ekipleri, probleme uygun çözümler geliştirerek tıkanıklığı kısa sürede gidermektedir. Tıkanıklığı açmanın ilk yolu kimyasal madde kullanmaktır. Bu kimyasal madde fazlasıyla etkili olduğundan doğru oranda kullanılmalıdır. Fazlası, boru yapısına zarar vererek, sızıntı yapmalarına ve patlamalarına sebep olabilmektedir. Bu nedenle alanında uzman ekipler, kimyasal miktarını belirlemekte ve problemi çözecek kadar kullanmaktadır.

Tıkanıklığı gidermenin diğer yolu da robotik cihaz kullanımıdır. Bu cihazlar oldukça profesyoneldir ve tıkanıklığın yerini tespit etmede %100 doğru sonuçlar vermektedir. Tıkanıklık açma Ümraniye semtindeki tesisat ekibi, bu cihazı edindiği tecrübeler sayesinde sorunsuz olarak kullanabilmekte ve doğru yer tespiti ile onarımı kısa sürede gerçekleştirmektedir. Tesisat problemlerinin en önemli adımlarından biri de çözüm aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesidir. Uzman ekipler, son derece kaliteli malzemeler kullanarak onarım gerçekleştirdiğinden uzun yıllar tesisatta bir problem yaşanmamaktadır. Eskiden kırım ile yer tespiti yapıldığından hem onarım süreci uzamakta hem de maliyet artmaktaydı. Fakat günümüz teknolojisi sayesinde tecrübeli ekipler, en az maliyetle işi başarıyla tamamlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button