0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Ustası

29 Aralık 2018
1 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Ustası

Konutlarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde kısacası insanların bulunduğu ve suyun kullanıldığı her alanda mutlaka bir su tesisatı bulunmaktadır. Suyun akışını takip eden bu borular, yapı içerisine giren temiz suyu getirme ve yapıdan pis suyu ayırma noktasında işlev kazanmaktadır. Tesisatın yapım aşamasında kullanılan boruların birinci sınıf kaliteye sahip olması gerekmektedir. Ayrıca tesisatın kurulumu aşamasında kusursuz bir işçilik ile çalışılmalıdır.

Tesisatta Karşılaşılan Problemler

Tesisat hattında kullanılan boruların kalitesizliği ve yanlış konumlandırılması sonucunda bazı tesisat problemleri ile karşılaşılabilmektedir. Su kaçağı, tıkanıklık, boruda sızıntı ya da patlama, sifon arızası gibi durumlar sıklıkla yaşanabilmektedir. Fakat neredeyse her evde yaşanan problem tıkanıklıktır. Tıkanıklık açma ustası, tıkanıklığı kısa sürede tespit ederek sorunu çözebilmektedir. Eskiden tıkanıklık problemini çözmek için kırım yapılmaktaydı ve kırım yapılan mekan inşaat haline dönüşmekteydi. Ayrıca kırım, onarımı geciktirerek işi daha maliyetli hale getirmekteydi.

Tıkanıklık Gidermede Kullanılan Yöntemler

Gider borusunda meydana gelen tıkanıklığı gidermek için en çok kullanılan yöntemlerden biri kimyasal maddedir. Tıkanıklık açma ustası, doğru oranda kimyasal madde kullanarak atık maddeleri eriterek suyun akışını sağlamaktadır. Kimyasal madde, etkili aktifler içerdiğinden peçete, yemek artığı, katı atık gibi maddeleri kısa sürede öğütmektedir.

Tıkanıklık açma probleminde tercih edilen diğer yöntem ise cihaz kullanımıdır. Cihazın ucunda bulunan kamera ile gider borusunun içinden görüntü alınır ve tıkanıklığın yeri tespit edilir. Bu cihazlar son derece profesyonel olduğundan hiçbir kırıma gerek kalmadan nokta atışı yer tespiti yapmaktadır. Tespit sonrası cihaz boru hattına gönderilmektedir. Cihaz ucunda bulunan yay, elektrik gücü ile atık maddeleri parçalayarak tıkanıklığı gidermektedir. Tıkanıklık açma ustası, cihaz kullanımı konusunda uzman olduğundan, işlem kısa sürede tamamlanmaktadır.  Tıkanıklık giderildikten sonra tekrar kamera ile gider borusundan görüntü alınmakta ve tıkanıklığın giderildiğinden emin olunmaktadır.

Tesisat problemlerinde yılların getirdiği tecrübe sayesinde başarılı işlere imza atan tesisat ekibi, en az maliyetle ve en az onarım gerektirecek şekilde sorunu gidermektedir. Kırım yapılmadan problem çözüldüğünden işlem gün içerisinde tamamlanmakta ve günlük hayattaki işlerin akışına da engel olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir;

İstanbul Su Tesisatı Ustası

Kombi Petek Temizliği Ustası

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır? Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Tıkalı Lavabo Açmak İçin Bizi Arayın!

Petek Temizliği Sarıyer, Petek Temizliği Silivri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button