0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Açma Yolları Nelerdir?

15 Nisan 2018
2 kez görüntülendi
Tıkanıklık Açma Yolları Nelerdir?

Banyo, tuvalet, klozet ya da mutfak boruları kadar kanalizasyon ya da logarlar da tıkanır. Her ne için kullanılırsa kullanılsın hepsi boru içinde biriken yabancı cisimler yüzünden olur. Her ne kadar ev içinde dikkatli olsanız da bazen apartman ya da sitenin boruları başka nedenle tıkanır.

Tıkanıklıklar Nasıl Açılır?

Ev için geçerli olan tıkanıklıklar için; pompa, lavabo açıcı teller, ya da kimyasal açıcılar kullanabilirsiniz. Ya da evde kendi yapabileceğiniz sirke, tuz gibi maddelerle tıkanıklıkları açabilirsiniz. Ancak eğer kimyasal kullanıyorsanız, ortamı havalandırmalısınız. Ya da kendi malzemelerinizle lavabo açıcı yapıyorsanız bunların işe yaraması için uzunca süre beklemelisiniz. Eğer kanalizasyon sistemi tıkanmış ise özel robotlarla uzman bir ekip yardımına başvurmalısınız.

Tıkanan Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Evlerin hemen hepsinde mutfak gideri sorun çıkarır. Oysa çözümü basittir. Lavaboya yemek artıkları ya da küçük olsa bile yabancı cisim atmamaktır. Yine de bulaşıkların ya da lavaboya dökülen şeylerin yağları zamanla borularda birikip tıkanmaya neden olabilir.

Evde Kendi İmkânlarınızla Lavabo Nasıl Açılır?

Eğer pompa işe yaramdıysa ve kimyasal bir şeyler kullanmak istemiyorsanız evdeki malzemelerle de kendi lavabo açıcınızı yapabilirsiniz. Lavabonun deliğine 1 su bardağı karbonat ve üstüne de yarım su bardağı ince tuz ekleyin. Birkaç saat lavaboyu kullanmayın ve deliği bir şeyle kapatıp bekleyin. Sürenin sonunda iki su bardağı kaynar suyu dökün. Beklemeden pompa yardımıyla açmaya çalışın.

Kanal Tıkanıklığı Açma Sorunu

Büyük şehirlerdeki ve büyük sitelerdeki kanal tıkanıklığı genelde yetersiz alt yapı, aşırı yağmur, kullanılan sistemin eski olası ya da kanalizasyon sistemini tıkayan bazı yabancı maddeler yüzünden olur. Bu sorun çevre kadar sağlık açısından da önemlidir. Çünkü bu kanal sisteminde biriken artıklar giderek daha çok mikrop yuvası olacaktır.

Tıkanan Kanal Nasıl Açılır?

Eğer alt yapı sorunu varsa hemen gerekli makamlarla iletişime geçilmeli. Ancak yağmur suları gibi bir nedenden dolayı tıkanmışsa yağmurdan sonra hemen kanalizasyon temizlenmelidir. Kanalın nerede tıkandığı ya da bir yerdeki göçme gibi durumun tespiti iiçin kameralı sistemler kullanılıyor. Kameralı sistem ile kanal temizleme işi hem daha pratik hem de daha ekonomiktir. Kanalı tıkayan maddelerin tazyikli su ile ya da özel makinalarla uzman ekiplerce yapılması gerekir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemlerimizden Faydalanın

Lavabo tıkanıklığı açma konusu kolay sanıldığının aksine, bazen de oldukça sorunlu giderleriniz olduğunun alameti olabilir. Örneğin giderlerinizin ortasına sıkışmış olan küçük birikintiler, çamur tortuları ya da minik kireç birikimleri lavabo giderlerinizi tıkadığında belki bir – iki bilinen ve sık başvurulan işlem sayesinde (pompalama, kimyasal açıcılar ve şişle açma) tıkanıklıkları giderebilirsiniz. Ama inatçı yapışkan yağlar, sıvışık kimyasal atıklar ya da giderin içine sıkışıp kalmış olan sert büyük maddelerden bu basit yöntemleri uygulayarak kutulamazsınız.

Lavabo Tıkanıklığında Kullanılan Profesyonel Yöntemler

Lavabo tıkanıklıkları konusunda belki alt tesisatın tamamen açılması ve sorun yaratan pimaş boruların tamamen değiştirilmesi gerekebilir. Zira inatçı ve çözülmeyen yağlar bu gibi durumlarda pimaşların içinde geçici olmayan daralmalara sebebiyet verebilmektedir. Bu gibi durumlarda bizleri arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Su Kaçak Su Tespit Etme Yolları

Büyük Ve Etkili Cihazlar İle Kanalizasyon Temizleme

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tıkanıklık Kendi Kendine Açılır Mı?

Su Kaçağından Kurtulmanın Yolları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button