0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tıkanıklık Kendi Kendine Açılır Mı?

18 Ocak 2021
560 kez görüntülendi
Tıkanıklık Kendi Kendine Açılır Mı?

Tıkanıklık; lavabolarda, banyo giderlerinde ve klozetlerde meydana gelen suyun sağlıklı bir şekilde akışını kesen gider borularında meydana gelen bir sorundur. Tıkanıklığın başlangıç evresinde bu durum pek önemsenmemektedir. Tıkanıklığın kendi kendine açılacağı düşünülmektedir. Erken müdahale edilerek kesin çözüme kavuşturulabilecek bu sorun kimi zaman geç kalındığı için daha da karmaşıklaşmaktadır.

Erken Müdahalenin Önemi

Tıkanıklığın ilk evrelerinde su akışı nispeten sağlanmaktadır. Bu yüzden herhangi bir müdahaleye ihtiyaç olmadığı düşünülmektedir. Tıkanıklığın zaman içinde yok olacağı düşüncesi vardır. İlerleyen zamanlarda su akışı giderek yavaşlamaya ve müdahale ihtiyacı hissedilmeye başlanır.

Bu aşamada tıkanan lavabonun içi temizlenir, klozet çamaşır suyu ile ovulur ya da banyo giderindeki gözle görülür saçlar alınır. Bu müdahalelerin tıkanıklığı çözdüğü düşünülür. Halbuki tıkanıklığın çözümü için artık yüzeysel müdahaleler yeterli gelmeyecektir. Giderlerde ve lavaboda suyun akışında anormallik hissedildiği taktirde profesyonel bir ekipten yardım alınması gerekmektedir.

Geç Kalmış Olmanın Ağır Sonuçları

Tıkanıklığa geç müdahale etmek beraberinde daha karmaşık durumları da beraberinde getirir. Profesyonel ekip yardımının gecikmesi durumunda lavabo ve klozet taşmaları gibi can sıkıcı durumlar yaşanmaktadır. Bu da manevi ve maddi olarak yıpranmaya sebep olur.

Tıkanıklık Nasıl Giderilmeli?

Tıkanıklığı gidermek için profesyonel bir ekipten yardım alınması gerekmektedir. Tıkanıklık gidermek için özel olarak üretilmiş son teknoloji cihazlar ile tıkanıklıklar oldukça pratik ve hijyenik bir biçimde giderilmektedir. Tıkanıklığın kendi kendine geçmesini beklemek sadece zaman kaybına neden olmaktadır.

Tıkanıklığı Önlemek Mümkün Mü?

Tıkanıklıkları önlemek bazı durumlarda mümkün olmamaktadır. Mutfak lavabosu, klozet ve banyo giderlerinin kullanımı sırasında istemsiz olarak tıkanıklıklar oluşabilmektedir. Saçlar, yemek artıkları, atık peçeteler istemeden giderlere dolmakta ve tıkanıklık yaşatmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

Kimyasallı Petek Temizliği Nedir?

Kamera İle Tıkanıklık Açma

Petek Temizleme

Duvar İçi Su Kaçağı Tespit Cihazı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button