0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tuvalet Tıkanıklığı Tuz Ruhu

05 Ağustos 2022
134 kez görüntülendi
Tuvalet Tıkanıklığı Tuz Ruhu

Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu kullanımı her zaman doğru bir seçenek olmayacaktır. Boruların hasar görmesine neden olabilen bu adımı tercih etmek yerine konusunda uzman olan ekipleri çağırarak duruma müdahale etmek daha verimli olacaktır.

Tuz Ruhu Kullanımının Sakıncaları Nelerdir?

Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu kullanılan giderlerde ilk aşamalarda tıkanıklıkların açılması sağlanabilir. Fakat uzun vadeli kullanımda borularda tahribata neden olacaktır.

 • Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu asitli bir yapıda olduğu için boruların iç yüzeylerinde deliklerin ve çatlakların oluşmasına neden olabilir.
 • Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu aynı zamanda sadece sizin borularınızda değil aynı zamanda apartmanın gider borularında da aksaklıklar oluşturabilir.

Bilinçsiz Kullanım: Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu küçük bir sorunu çözmek isterken çok daha büyük sorunların meydana gelmesine neden olabilir. Bu nedenle bireysel önlemler almaktansa uzmanlara danışmak daha doğru olacaktır.

Bireysel Sağlık Üzerindeki Etkisi Nedir?

Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu kullanımının sağlık üzerindeki etkisi çok olumsuzdur. Bu noktada özellikle tuz ruhundan çıkan buharın solunması durumunda ciğerlerde kalıcı hasarlar meydana gelebilir.

 • Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu ve diğer temizlik kimyasallarının birleşmesi durumunda nasıl bir reaksiyon vereceği tahmin edilmeyen büyük sorunlar yaşanabilir.
 • Özellikle çamaşır suyu ve tuz ruhu kullanımı sıkıntılı bir karışımdır. Tıkanıklıkları açsa da ortaya çıkan havanın solunması kalıcı sağlık sorunlarına neden olur.

Kullanım Uyarısı: Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu kullanımı sebebi ile kişilerin sağlıklarını kaybettikleri birçok kritik örnek vardır. Bu nedenle tesisat uzmanlarından yardım almak daha kalıcı bir çözüm sunar.

Tıkanıklıklar Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu kullanmak yerine konusunda uzman olan isimlerden destek alırsanız kameralı sistemler ile tuvalet tıkanıklığı açılabilir.

 • Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu birçok alanda başarısız bir deneme ile sonuçlanacaktır. Bu nedenle profesyonel hizmet almak daha verilmiş olacaktır.
 • Kamera ile giderlerden girilmesinin hemen sonrasında tıkanıklığın nerede olduğu tespit edilir.
 • Tıkanıklığın tespit edilen türüne göre hangi yöntemin daha efektif bir sonuç vereceği açıkça saptanır.

Vidanjör Yardımı: Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu ile açma teşebbüslerinden çok daha profesyonel olan kameralı sistem ve daha sonrasında gönderilen vidanjör ile tıkanıklığın kalıcı olarak ortadan kaldırılması mümkün kılınacaktır. Vidanjör sadece tuvalet alanında değil aynı zamanda yağmur suyu kuyularında ya da direkt olarak ortak alan kanalizasyonlarında da kullanılabiliyor.

Tıkanıklık Açma Hizmetinin Fiyat Aralığı Nedir?

Tuvalet tıkanıklığı tuz ruhu kullanımı yerine uzman ekipler tarafından belirlenen fiyat aralığı tarafınıza sunulacaktır. Öncelikli olarak bir keşif faaliyeti yapılır. Bunun hemen sonrasında size bir fiyat aralığı sunulur. Bu fiyat aralığına onay veriyorsanız tıkanıklık açma süreci başlatılacaktır.

 • Tıkanıklığın tespiti aşamasında kullanılacak yöntemden tıkanıklığın boyutuna kadar birçok kriter ödemeniz gereken tutarı değiştirecektir.
 • Tıkanıklık açma aşamasında kullanılacak olan herhangi bir yedek parça varsa bu da hizmet ücretine dahil olur.

Ödeme Kolaylıkları: Ödeme aşamasında daha kolay bir sürecin sağlanması için indirim ve taksit seçenekleri de mevcuttur. Hem tesisat sorunu çözülür hem de bütçeniz sıkıntıya sokulmadan süreç devam eder.

Garantili Hizmet Ağı: Ödeme kolaylıklarının yanı sıra garantili hizmet koşulu da dikkate alınmalıdır. Hizmetin verilmesinin hemen sonrasında bir sorun meydana gelirse kişilerin anında firma ile iletişime geçme hakkı vardır. Herhangi bir ek ücret ödemeden sorunun çözüme kavuşturulması için bir fırsat verilir. Kullanılan yedek parçalarda da garanti şartı aranmalıdır. Takılan parçadan kaynaklanan sorunlarda firma sorumluluk almalıdır. Garanti desteği sunmayan firmaların tercih edilmemesi gerekir.

Tıkanıklıkların Kırma Yöntemi ile Tespit Edilmesi Verimli Midir?

Tıkanıklıkların geçmiş senelerde herhangi bir teknolojik cihaz ile tespit edilip giderilmesi mümkün değildi. Bu nedenle kırma yöntemi ile süreç devam ettiriliyordu.

 • Kırma yöntemi ile ödemeniz gereken tutar çok daha yüksek olacaktır. Bu noktada hem harcanacak süre hem de ödenecek tutar üst seviyededir.
 • Kırma sürecinde evin temizliğine verilen zarar da o kadar yüksek olur.

Alternatiflerin Değerlendirilmesi: Tıkanıkların hangi yöntemler ile açılabileceğine dair alternatifler sorunsuz biçimde değerlendirilmelidir. Tıkanıklıkların ortadan kaldırılması için uygulanabilecek herhangi bir alternatif yoksa yetkili ekip tarafından size bilgilendirme yapılır. Eğer siz de kabul ederseniz kırma süreci başlar. Son senelerde hemen hemen bütün hanelerde kameralı tespit işlemleri %100 verim sunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button