0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tuvalet Tıkanıklık Açma

27 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Tuvalet Tıkanıklık Açma

Tuvalet tıkanıklığı herkesin en az bir kez başına gelmiş bir modern hayat sorunudur. Zamansız bir şekilde yakalanıp çaresiz kaldığımız bu sorun ile kendi yöntemlerimiz ile başa çıkmaya çalışırız. Bazen başarılı bazen başarısız olduğumuz bu tuvalet tıkanıklık açma yöntemleri ile geçici çözümler sağlarız. Daha olumlu ve net bir çözüm için ise uzman bir tesisatçıdan alınacak yardım sorunun üstesinden gelinmesini sağlayacaktır.

Tuvalet Tıkanıklık Yaşanma Nedenleri

Tuvalet tıkanıklık açma işlemlerinin yapılmasına neden olan tıkanıklık sorunu birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Bu durum genel olarak bilinçli ya da bilinçsiz şekilde tekrarlanan yanlış hareketler nedeniyle meydana gelmektedir. Bu davranışlar ile birlikte sorunun yaşanması bariz bir duruma gelebilmektedir.

Tuvalete cebimizden düşen cisimler çoğu kez tıkanıklığa sebebiyet vermektedirler. Anahtar, kredi kartı, çakmak, sigara gibi olabilecek bu cisimler sifonun çekilmesi ile kanalizasyona kadar gitti sanılır. Fakat çoğu zaman sadece gözden yok olan bu nesneler içeride bir yerde durmaya devam etmektedirler. Zamanla birlikte etrafında toplanan pislikler ile büyüyen bir alana hakim olan bu nesneler bir noktadan sonra tıkanıklığa neden olabilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için klozete düşürülen nesnelerin en kısa zamanda alınması gerekmektedir.

Bir diğer tıkanıklığa sebep olan olay da peçetelerin birikmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıldıktan sonra klozete atılan peçeteler bazen es borusunu geçemeyerek bir alana tutunarak kalabilmektedir. Bu peçeteler gittikçe büyüyerek alanın hacmini daraltıp suyun az ilerleyerek tıkanıklığa yol açabilmektedir.

Ayrıca uzun süreli kullanımda da tıkanıklık olaylarına rastlanabilmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklık açma yöntemleri çeşitlilik göstermek ile birlikte kendinize en uygun olanı bulup uygulamanız son derece önemlidir. Evinizdeki malzemeler ile kolayca yapabileceğiniz bu işlemin birçok farklı yolu vardır. Bazılarını sizler için listeledik.

  • Elbise askısı bu durumda sıkça kullanılan bir araçtır. Uygun bir şekilde kıvırıp klozetin içine girebilecek şekle getirdiğiniz tel askısı ile sorunun kaynaklandığı yeri fark edip bu noktaya baskı uygulayarak sorunu aşabilirsiniz.
  • Beyaz sirke ve tuz şahane çözücülerdir. Bunları dökerek soruna neden olan cisimleri eritmeyi deneyebilirsiniz.
  • Karbonat ve sıcak su da oldukça rağbet edilen bir tuvalet tıkanıklık açma yöntemidir. Bu yöntem ile rahatça sorununuzdan kurtulabilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem ise en pratiklerden biri olarak dikkat çekiyor. Elinize geçireceğiniz uygun poşetleri güzelce bağladıktan sonra klozetin içine sokarak tıkanıklık yaratan cismi çıkarabilirsiniz. Böylece direkt olarak bir çözüme kavuşmuş olursunuz.

Bu durumların yetersiz kaldığı zamanlarda ise alacağınız profesyonel bir yardım sizin için oldukça işlevsel olacaktır. Damla Su Tesisat bu alanda en iyi hizmeti veren firmalardan biridir. Sahip olduğu kameralı tıkanıklık açma yöntemi ile en pratik şekilde sorununuz çözülmektedir. Siz de hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz ve bu durum hakkında düşünmeyi bırakırsınız.

İlginizi Çekebilir;

Görüntülü Tıkanıklık Açma

Şişli Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma Yöntemleri

Tuvalet Tıkanıklığını Açma Yöntemleri

Gölcük Su Kaçağı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button