0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tuzlada Petek Temizliği, Tıkalı Petek Temizliği

24 Kasım 2018
1 kez görüntülendi
Tuzlada Petek Temizliği, Tıkalı Petek Temizliği

Tıkalı petek temizleme işlemi uzmanlar tarafından makine yardımı ile yapılmalıdır. Aksi halde hem peteklere hem de borulara zarar gelebilir. Üstelik ev içerisinde de pislik oluşabilir. O nedenle tıkalı kalorifer peteği nasıl açılır konusunda uzman olan kişilerden yardım almak, tıkanıklığı gidermek için önemlidir.

Tıkalı Petekler Nasıl Temizlenir?

Petekler tıkalı ise burada bir kireçlenme söz konusudur. Kireçleri en iyi çıkaran solüsyon ise baz desteklidir. Asitli olan solüsyonlardan uzak durmak gerekiyor. Çünkü asit petek yapısını bozabiliyor. O nedenle baz solüsyonu ile birlikte petek temizliği yapılmalıdır. Petekleri sökmeden temizleme çok daha kolay bir işlemdir. Üstelik her bir peteğin bir garantisi vardır ve peteği sökmek demek garanti kapsamının bozulması anlamına gelir.

  • Makine kombinin çıkışına ya da havlupan altına bağlanır.
  • Buradan petek tesisatına baz içerikli solüsyon gönderilir.
  • Solüsyon 2-3 bar aralığındaki basınç ile borudan geçer.
  • Daha sonra kirli su yine makine yardımı ile petekten uzaklaştırılır.
  • Son olarak peteklere gereken su takviye edilir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Gerekli zamanlarda petek temizliği yapılmalıdır. Çünkü diğer türlü peteklerin ömrü azalır ve bu da masraf çıkmasına neden olur. Peteklerin temizliği iki yılda 1 kere olacak şekilde yapılmalıdır. Her yıl petek temizliği yaptırmak gereksizdir. Ancak kombi temizliği her yıl yapılmalıdır. Aksi halde kombide tıkanıklık, basınç düşme problemleri ortaya çıkabilir. Makinasız petek temizleme işlemlerinden de kaçınmak gerekiyor. Çünkü makine olmadan temizlik yapıldığı zaman ne yazık ki kireçler tam olarak temizlenemiyor ve yeniden temizlik yapmak gerekiyor.

Petekler Temizlenmezse Ne Olur?

Petekler düzenli bir şekilde temizlenmezse bir süre sonra kireçlenme durumu ortaya çıkar. Petek içerisindeki su kirece dönüştüğü zaman ise su petek içerisinde rahat hareket edemez. Bu durum peteklere sıcak su gidişini engeller. Dolayısıyla petekler ısınmaz. Petekler ısınmadığı halde kombi çok çalışıyorsa fatura yüksek gelir ancak yeterli ısınma sağlanmaz. Bu da maddi açıdan problem yaşanmasına neden olur. Porçöz ile radyatör temizliği yapılmıyor değil ancak tam olarak temizlik solüsyonu kullanılırsa çok daha başarılı bir hizmet alınmış olur.

İlginizi Çekebilir;

Üsküdar Petek Temizliği, Şile Petek Temizliği

Kalorifer Temizliği Uygun Fiyatlı

Tıkalı Klozet Firması

Radyatör Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Sancaktepe Petek Temizliği

Küçükyalı Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button